Unidrain

Flexi koupelny

SortimentUnidrain

www.unidrain.cz

V roce 2003 společnost Unidrain jako první na světě vyvinula podélný odtok, který se umísťuje ke stěně, a vypořádala se tak se čtvercovou mřížkou uprostřed podlahy. Od té doby architekti, odborníci a řemeslníci, kteří mají smysl pro interiérovou dekoraci a design, nadšeně využívají jednoduchý a krásný design unidrain. Princip produktů unidrain je jednoduchý. Podlahový odtok byl přesunut ke stěně a to s vodotěsným spojem – v tom je ten trik. Designér Claus Dyre po mnoho let pracoval na renovacích koupelen, přičemž znovu a znovu narážel na tentýž problém: musel řezat krásné podlahové dlaždice, aby vytvořil prostor pro podlahový odtok. Ve spolupráci s Dánským ústavem pro stavební výzkum navrhl podélný podlahový odtok s jednostranným sklonem, který by bylo možné elegantně umístit mimo pochozí plochu sprchy. Současně vyvinul integrovanou nástěnnou přírubu, která by zajišťovala zcela těsné spojení.S tímto patentovaným systémem – s jednou nebo více svislými nástěnnými přírubami, které fungují jako izolace – vyřešila společnost unidrain problémy s vytvářením vodotěsných řešení pro koupelny, které jsou historicky druhým největším zdrojem vzniku škod ve stavebnictví.

Produkty unidrain obdržely mnoho mezinárodně uznávaných ocenění za design, například iF Product Design Award a 2010/11 Danish Design Prize pro řady HighLine.


HighLine_10_web.jpgBB_111021_09_web.jpgUnidrain classicline det 01-1_web.jpgHL_Custom_03_web.jpgHL_Panel Black_02_web.jpgHL_Panel Black_01_web.jpgHL_Panel_Hrn_3_web.jpgHL_Custom_02_web.jpgHL_Custom_01_web.jpgZpět do kategorie sortimentu